ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13956760
*
nr 1395 6760
Spegel
Blyglas, 116x45 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 20:40:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 12:42:23
1
150 kr
29/4 14:47:43
2
150 kr
29/4 14:47:43
1
150 kr (Budbetjänt)
29/4 14:47:52
2
200 kr
3/5 20:24:07
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
-
5388 Spegel
Rödbetsad. Höjd: 130 cm. Bredd: 90 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1395 6760
Spegel
Blyglas, 116x45 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 12:42:23 | 1 | 150 kr |
29/4 14:47:43 | 2 | 150 kr |
29/4 14:47:43 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
29/4 14:47:52 | 2 | 200 kr |
3/5 20:24:07 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55 -
5388 Spegel
Rödbetsad. Höjd: 130 cm. Bredd: 90 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:49